Badanie wykonywane przez trychologa

 

Obecny rozwój medycyny estetycznej sprawia, iż często wymagana jest pomoc, której może udzielić trycholog. Kraków jest miejscem, gdzie wiele osób poszukuje odpowiedniej kliniki. Godną polecenia jest stosunkowo młoda, lecz profesjonalna http://scmestetic.pl , która mimo niedawnego pojawienia się na rynku, zdobyła już bardzo duże grono stałych klientów.

 

Wizyta u trychologa z Krakowa pomoże poprawić kondycje Twoich włosów.1523456(41)
Wizyta u trychologa z Krakowa pomoże poprawić kondycje włosów.

 

Jakie badanie wykona trycholog?
Sama diagnostyka trychologa opiera się na kilku podstawowych badaniach. Specjaliści z Krakowa wykonują trichogram, trichoskopia, badania laboratoryjne, np. badanie zawartości określonych pierwiastków, test pociągania, czy biopsja skóry głowy. Oba są wykonywane za jedną wizytą przez trychologa. Pobrany materiał przez specjalistów z Krakowa przesyłany jest do profesjonalnego laboratorium tam następnie poddany dokładnej analizie. Wyniki są odsyłane do lekarza trychologa, który na ich podstawie może zaproponować skuteczne leczenie.

 

1523456(42)

 
Trichogram jest badaniem stanu cebulek włosów. Polega na pobraniu od 50 do 100 włosów wraz z cebulkami za pomocą specjalnej pęsety. Trichoskopia natomiast jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Urządzenie jest podłączone do komputera.