Jakim zabiegom stomatologicznym poddają się Polacy?

Co jakiś czas docierają do nas zatrważające informacje na temat stanu uzębienia polskiego społeczeństwa. Wiele osób cierpi na zaawansowaną, nieleczoną próchnicę, a dentystę odwiedza tylko w naprawdę wyjątkowych sytuacjach (lub w ogóle). Nie oznacza to jednak, że nie dbamy o zęby w ogóle. Mimo niezbyt optymistycznych ogólnych statystyk, spora część Polaków stara się zachowywać najwyższy poziom higieny jamy ustnej.

Do dentysty staram się chodzić co najmniej dwa razy w roku. – przyznaje Aleksandra. – Nie mam dużych problemów z próchnicą czy ubytkami, ale co jakiś czas poddaje się zabiegowi usuwania kamienia. Jest to dla mnie takie samo działanie higieniczne, jak codzienne mycie zębów.

Do częstego korzystania z usług stomatologów przyznaje się również Andrzej.

– O zęby dbałem zawsze. Regularnie kontrolowałem ich stan i starałem się je czyścić zgodnie z zaleceniami. Dlatego kiedy rok temu straciłem ząb w wypadku, była to dla mnie prawdziwa tragedia. Musiałem podjąć decyzję, w jaki sposób uzupełnić powstały ubytek. Po przejrzeniu informacji dostępnych na tej stronie: sumara-implanty.info.pl/abc-implantologii.php, zdecydowałem się na założenie implantu. Cały zabieg odbył się w bardzo miłej atmosferze, zaś proces wgajania wcale nie był długotrwały. Dziś mogę cieszyć się naturalnie wyglądającym zębem, mającym takie same funkcje jak ten, który nieszczęśliwie straciłem. A dentystę odwiedzam dalej bardzo często.