Metodyka wybielania zębów i wskazania do zabiegu

Niezadbany uśmiech to nie tylko powód do kompleksów. Widoczne braki i przebarwienia są również częstą przyczyną wykluczenia człowieka ze społeczeństwa, które bardzo dużą wagę przykłada do estetyki i ogólnej aparycji. Zdrowy, śnieżnobiały i piękny uśmiech można jednak przywrócić. Wystarczy skorzystać z usług profesjonalistów medycyny stomatologii estetycznej, a tacy swoją ofertę prezentują na stronie – www.dentalpark-krakow.pl.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu wybielania zębów

Dorośli pacjenci, którzy chcą cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem mogą tego dokonać, dzięki wybielaniu laserowemu. Cząstki lasera uderzają w strukturę zębów powodując niemalże natychmiastowy rozpad wszelkich, pojawiających się osadów. Nie ma istotnych wskazań do wykonania zabiegu. Jest to jedynie wolną wolą pacjenta, któremu zależy na tym, aby jego zęby były krystalicznie białe.

W zamian za to istnieje kilka przeciwwskazań:

  • niewyleczone zęby – próchnica, czy aktywne procesy chorobowe uniemożliwiają poddanie się laseroterapii,

  • opryszczka,

  • ciąża i karmienie piersią,

  • procesy nowotworowe w obrębie jamy ustnej,

  • zła kondycja tkanki kostnej,

  • czy zbyt wygórowane wymagania pacjenta w stosunku do możliwych do osiągnięcia efektów.

Lekarze stomatologii estetycznej już na pierwszej wizycie konsultacyjnej przeprowadzają badania, decydując o kwalifikacji pacjenta do zabiegu. Jeśli ta będzie pozytywna, to często jeszcze na tej samej wizycie będzie można przeprowadzić wybielanie zębów, którego efekty widoczne będą niemalże od razu, a z dnia na dzień, przez kolejne tygodnie będą się pogłębiać.