Opiekun medyczny osoby starszej

Osoby, która są opiekunami medycznymi osób starszych powinny posiadać odpowiednie predyspozycje. Obowiązuje je również pewien zakres czynności, które nie tylko muszą wykonywać sumiennie i rzetelnie, ale także właściwe.

Zakres obowiązków osoby pełniącej funkcję opiekuna medycznego

a) Opiekując się osobą starszą powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę, na wykonywanie wszystkich czynności delikatnie.

b)Niezwykle ważne jest również zadbanie o dyskrecję. Pamiętajmy, że osobie starszej, tak samo jak każdemu z nas należy się szacunek.

c) Inaczej należy opiekować się osobą z problemami fizycznymi, a inny zakres obowiązków dotyczy chorób psychicznych. Dlatego też charakter opieki może być podstawowy i rozszerzony.

d) Opiekun medyczny osoby starszej pomaga nie tylko podczas ubierania się, ale również w załatwieniu ważnych spraw codziennych wymagających opuszczenia przez seniora domu.

e) Rola opiekuna jest bardzo ważna i bez nie nie było by możliwe funkcjonowanie osoby starszej. Opiekun podaje leki, organizuje terapię i odpowiada za właściwy stan zdrowia osoby starszej.

Domy pielęgniarskie

– Domy pielęgniarskie oferują świadczenia podobne do opiekunów medycznych. Można w nich pozostawić osobę starszą, mając pewność, że jej zdrowie jest w dobrych rękach.

– Domy pielęgniarskie, to przede wszystkim miejsca, w których senior znajdzie się pod nadzorem lekarzy specjalistów, między innymi neurologa, kardiologa, czy psychologa.

– Ofertę dotyczącą domu pielęgniarskiego znajdziemy pod adresem – www.pielegniarski-dom-opieki.pl 1.

Charakterystyka domów pielęgniarskich

Domy pielęgniarskie powinny być przede wszystkim dobrze wyposażone w sprzęt niezbędny przy rehabilitacji seniorów. Oprócz tego pokoje powinny być czyste, przestronne, wyposażone w łazienkę dostosowaną dla osób starszych i niepełnosprawnych. Nie można zapomnieć także o regularnej kontroli stanu zdrowia, sprawdzaniu ciśnienia, czy badaniu krwi. Seniorzy w podobnych ośrodkach mogą spędzać czas w gronie osób w podobnym wieku, co ma zawsze ogromne znaczenie terapeutyczne.