Jak zwalczyć przeziębienie?

Problem przeziębienia może dotknąć każdego. Zwłaszcza w okresie jesiennym, kiedy istnieje podwyższone ryzyko zachorowalności na choroby wirusowe, a większość osób ma obniżoną odporność, zarazić się przeziębieniem jest wyjątkowo łatwo.

Przeziębienie można pokonać w miarę szybko, stosując kilka podstawowych rad. Najważniejsze, aby wprowadzić je w życie już przy pierwszych objawach przeziębienia, takich jak drapanie w gardle, katar, kichanie, gorączka i ogólne poczucie rozbicia.

  1. Przede wszystkim pozwól sobie na odpoczynek. Jeśli masz taką możliwość, połóż się do łóżka i po prostu odpocznij. Dobrym pomysłem jest również wzięcie ciepłej, relaksującej kąpieli.

  2. Na zatkany nos dobrze może podziałać tradycyjna parówka i inhalacje, na przykład z użyciem ziół oraz olejków eterycznych.

  3. Skup się na odpowiedniej diecie. Osłabiony przeziębieniem organizm musi przecież czerpać skądś siłę do walki z wirusem. Tradycyjny rosół świetnie sprawdzi się się jako danie odpowiednie na czas choroby.

  4. Pij dużo wody, aby odpowiednio nawodnić organizm. Napojami wzbogaconymi bardzo potrzebnymi witaminami oraz substancjami są sok z czarnego bzu oraz aceroli, o wiele bogatszy w witaminę C niż cytryna.