Rejsy morskie – przeciwwskazania

 

Rejs Morze Śródziemne to w ostatnich latach jedna z najpopularniejszych form spędzania wakacji. Okazuje się jednak, że nie jest to atrakcja zarezerwowana dla każdego. Przedstawiciele https://www.podrozeirejsy.pl podpowiadają kiedy pomysł wyjazdu powinien być dokładnie przemyślany. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania, o których powinien pamiętać każdy.

 

1171997(35)
Kto zatem nie powinien uczestniczyć w rejsie po Morzu Śródziemnym
Długo szukaliśmy rzetelnej odpowiedzi na to pytanie. Z pomocą przyszli nam członkowie załogi.

 

1171997(38)

 

Dzięki swoim wieloletnim obserwacjom i doświadczeniu zawodowemu doskonale wiedzą, dla kogo rejs po Morzu Śródziemnym z pewnością nie będzie spełnieniem podróżniczych marzeń:
1. Kobiety w ciąży – zgodnie z regulaminem pokładów wielu wycieczkowców panie w zaawansowanej ciąży mają kategoryczny zakaz wstępu na statek. Jest to oczywiście kwestią bezpieczeństwa pasażerki i jej nienarodzonego dziecka. Rejs po Morzu Śródziemnym związany jest z egzotycznymi wyprawami, które mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla rozwoju ciąży.
2. Osoby przewlekle chore na schorzenia sercowo-naczyniowe – podczas licznych rejsów po Morzu Śródziemnym osoby chore szybko zauważały negatywne skutki wyprawy. Zmiana klimatu a co za tym idzie – panującego ciśnienia może przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia.
3. Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną – pokład wycieczkowców jest na tyle duży, że choroba lokomocyjna nieczęsto dotyka pasażerów. Ci najbardziej wrażliwi mogą skorzystać podczas rejsów po Morzu Śródziemnym z fachowej opieki sanitariuszy. Jeśli jednak dotychczas żadne leki nie pozwalały wyeliminować skutków choroby warto zastanowić się czy kilkudniowy pobyt na pokładzie statku ma głębszy sens.
Warto pamiętać, że rezerwując dla siebie i swoich bliskich rejs po Morzu Śródziemnym automatycznie zgadzamy się na regulamin, dlatego przed podpisaniem jakichkolwiek dokumentów należy dokładnie zapoznać się z ich treścią, aby uniknąć niemiłych niespodzianek przed długo wyczekiwaną wycieczką.